Wprowadzenie do wiki.xtzclub.pl

Czym jest wiki?

W założeniu wiki xtzclub.pl ma być kompendium wiedzy dot. XTZtek oraz motoryzacji ogólnie. Ma zawierać informacje n.t. danych technicznych, serwisowych, porady jak dbać o motocykl i podpowiedzi jak można go ulepszyć. Ma także pomagać w ew. zdobyciu innych informacji, jeśli te znajdują się po za forum (lub na naszym starym forum.

Czym nie jest wiki?

Nie jest kopią forum. Choć wiele informacji może się powtarzać(wszak forum już jest niezłym źródłem wiedzy) to powinny one być zredagowane w formie samowystarczalnych artykułów.
Jeśli treść któregoś z artykułów nie podoba Ci się poinformuj o tym jego autora i ew. zaproponuj zmiany, lub napisz własny, konkurencyjny artykuł i opublikuj.
Niszczenie/zaśmiecanie istniejących artykułów będzie surowo ścigane.

Poruszanie się po wiki

Do przeglądania zawartości wiki nie jest wymagana rejestracja (ta umożliwia dodawanie/edycję artykułów).
Do większości treści powinno dać się dotrzeć za pośrednictwem linków ze strony głównej. Kompletny spis stron jest dostępny pod przyciskiem „Indeks” w prawym dolnym rogu strony.
Jeśli chcesz szybko coś wyszukać masz do dyspozycji wyszukiwarkę w prawym górnym rogu ekranu. Znajduje się tam też nazwa wiki (WIKI.XTZCLUB.PL), która jest linkiem do strony głównej wiki.
Bez zalogowania możesz także zobaczyć źródło strony oraz poprzednie jej wersje.
Po zalogowaniu uzyskuje się możliwość dodawania nowych strony i edycję istniejących. Należy używać tych opcji ostrożnie, aby nie uszkodzić istniejących treści.
Jeśli chciałbyś zacząć tworzenie własnych stron warto zapoznać się z tymi artykułami:

W razie pytań istnieje specjalne subforum dotyczące tylko spraw wiki - nie wahaj się zadawać tam pytań.

Uważasz, że czegoś brakuje na wiki?

Cóż.. z pewnością tak jest. Jest to dobra okazja aby napisać własny artykuł - z pewnością komuś się on przyda. Jeśli nie czujesz powołania do nauki metajęzyka wiki (w czym może pomóc ten artykuł) napisz go n.p. w wordzie i daj znać w odpowiednim dziale forum. Niemniej zachęcamy do nauki - potrafi to dać niezłą satysfakcję i pomóc zrelaksować się wieczorem :)

Informacje techniczne

Wiki jest oparta o skrypt DokuWiki w wersji 2009-12-25c „Lemming”.
Posiada zainstalowane dodatki:

Choć w planach są kolejne, m.in. do wklejania filmów z YT lub osadzania map google.
W razie propozycji instalacji kolejnych dodatków proszę kontaktować się z fxrider'em lub dać znać na forum.


Autor: fxrider

wiki/wprowadzenie.txt · ostatnio zmienione: 2012/04/12 22:28 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0